Přehled programů

Neprodávej, pomáhej!

Program pro malé neziskové organizace a spolky, které by rády prodejem svých výrobků získaly finance na svoje aktivity v ochraně přírody.

Proč:

Víme, jak obtížně shánějí malé spolky peníze na svoji činnost, někdy se snaží získat nějaké finance i prodejem vlastních produktů, které si nechaly vyrobit (kalendáře, knížky, placky atp.), nebo jim je daroval nějaký sponzor. Jenže takový prodej vyžaduje nemalé úsilí a kapacity, které se spolkům nedostávají.

Jak:

Program Neprodávej, pomáhej! může takovým organizacím ulehčit spoustu práce. Prodej výrobků probíhá v internetovém obchodě Zelená domácnost, kdy veškeré náklady na balné a poštovné hradí Nadační fond. Spolek tak dostane celou částku, za kterou se výrobek prodal (bez DPH), aniž by se musel věnovat prodeji, balení a expedici zásilek. Lidé ve spolku se mohou naplno věnovat hlavním aktivitám organizace. Spojení se silným a známým internetovým obchodem je navíc předpokladem pro výrazně větší prodej výrobků.

Kdy: program probíhá od března 2020 do prosince 2021

Chci se zapojit do tohoto programu, co pro to mám udělat?

Vše je poměrně jednoduché. Vyplňte tento formulář žádosti a pošlete ho na e-mail info@nf.zelenadomacnost.com. V horizontu dní Vás budeme kontaktovat. Správní rada rozhoduje o zařazení nebo nezařazení Vaší žádosti do programu cca 1x měsíčně. Po schválení a podpisu smlouvy může spolupráce začít.

Stáhněte si program pro tisk


Lep, jde o život!

Program pro spolky i jednotlivce, kteří by rádi zabezpečili skleněné plochy ve svém okolí proti nárazu ptáků a nemají na to finanční prostředky.

Proč:

100 milionů ptáků umírá v Evropě každý rok po nárazu do skleněné překážky. Nejde jen o prosklené protihlukové stěny, ale i o kancelářské budovy, prosklené zastávky MHD, okna a dveře rodinných domů. Přitom stačí tak málo – zabezpečit stěny vhodnými samolepkami v dostatečném rozestupu. Řada jednotlivců a spolků by ráda pomohla, ale nemají dostatek peněz na nákup samolepek.

Jak:

Program Lep, jde o život pokryje až 90% pořizovací ceny samolepek. Je určen iniciativním jednotlivcům, ale i spolkům, kterým není zbytečná smrt tolika ptáků lhostejná a kteří si vyjednají možnost polepu s majitelem problematické skleněné plochy.

Kdy: program probíhá od března 2020 do prosince 2020

Chci se zapojit do tohoto programu, co pro to mám udělat?

Vyplňte tento formulář žádosti a pošlete ho na e-mail info@nf.zelenadomacnost.com. V horizontu dní Vás budeme kontaktovat. Správní rada rozhoduje o zařazení nebo nezařazení Vaší žádosti do programu cca 1x měsíčně. Po schválení a podpisu smlouvy se může začít s přípravou a realizací polepu.

Stáhněte si program pro tisk


100% ekologická elektřina Zelené domácnosti – tarif, který pomáhá dvakrát

Připojte se k ekologické elektřině a s každým rozsvícením přispějete ke zlepšení kvality ovzduší a zároveň podpoříte projekty na pomoc přírodě.

Proč:

Díky spolupráci s Nano Green získá Nadační fond Zelené domácnosti z každé odebrané megawatthodiny průměrně 100 Kč, které věnuje na pomoc přírodě. Za každou připojenou domácnost to je ročně v průměru 400 Kč.

Jak:

Připojíte se k našemu speciálnímu tarifu za běžnou cenu. Za elektřinu z obnovitelných zdrojů nezaplatíte ani o korunu navíc. Elektřina k vám bude proudit od společnosti Nano Green, která jako jediná garantuje 100% dodávku elektřiny z obnovitelných zdrojů energie. Za každou spotřebovanou megawatthodinu přispějeme 100 Kč vč. DPH do Nadačního fondu Zelené domácnosti, který podporuje projekty na pomoc přírodě.

Kdy: od února 2020 bez omezení

Chci odebírat tento tarif ve své domácnosti (firmě), co pro to mám udělat?

Na tomto odkazu najdete veškeré informace a dokumenty potřebné k přechodu na tento tarif. Veškerou komunikaci včetně nezávazné nabídky i smlouvy o odběru za dohodnuté ceny realizuje partner Nano Green s.r.o. Jejich služby můžeme vřele doporučit, sami je dlouhodobě využíváme.